Som Ferko a dám si borovičku!

zdielaj tento článok
facebook twitter

Milan Roman

7.3.2012 o 10:30

Fakt už mi lezú všetci na nervy. Nemali by, lebo sa zaoberám politikou a tu sa predpokladá kontakt s obyčajnými ľuďmi, ktorí môžu byť všelijakí (a veru aj sú).

Štve ma pani, ktorá mi tvrdí, že jej syna nechce nikto zamestnať a keď jej tú prácu ponúknem, tak odmietne, syn nepôjde ku stroju robiť, lebo je stolár.
Štve ma starší pán, ktorý sa príde rozčuľovať, že mu prišlo platiť 9,6eura za účet v Stredisku cenných papierov za bezcenné akcie fondu, za ktorý kedysi dostal 330euro a celý minulý rok si nevšimol reklamu, že má akcie previesť na FNM, aby ten poplatok nemusel platiť. Zato stihol byť už doobeda v krčme.
Ďalší vysvetľuje 50ročnému politikovi, že by mal všetko prenechať mladšiemu, 40ročnému, potom sa presunie k nemu, aby mu povedal, že treba to už nechať 30ročným a skončí u 20ročných. Vždy sa presúva s ďalšou klobáskou v ruke. Dva roky už nepracuje, v okrese so 6% nezamestnanosťou.
Potom mi príde šepkať štátny zamestnanec, že nie je dobré, keď sa prepúšťa v štátnej správe, lebo bude veľa nezamestnaných.
Na verejnej diskusii mi 80ročný pán odhalí riešenie svetovej hospodárskej krízy: založte znovu Jednotné roľnícke družstvá a tam zamestnáte 400tisíc ľudí a problém je vyriešený.
Nakoniec to Ferko zakončí výzvou: čo piješ pán poslanec, ja som Ferko a dám si borovičku!
Dokelu a ja nie som ani poslanec. Vlastne mestský som. Tak to platilo na mňa.
Pri borovičke sa tiež dozviete veľa. Pán robí u živnostníka a zdá sa mu, že by mu mal zvýšiť plat a zisťuje u mňa, či mu to neviem prikázať. Neviem. Sklamane odchádza. Ďalší volič mínus.
V noci na facebooku mi kamarát píše, že kedysi sme boli priemyselnejšia krajina ako Česi. No určite.
Áno, vynechal som tých normálnych, čo vedia, že sme krajinou dobrou pre život, aj so všetkými neresťami demokracie. Čo vedia, že sa máme dobre, nech si hovorí kto chce, čo chce. Vynechal som ich zámerne. Lebo verím, že tí už vedia, že život treba zobrať do svojich rúk a nečakať milodary.
A raz za čas treba ísť aj voliť, aj keď každý každého štve.