Koľko ste zarobili na českých korunách?

zdielaj tento článok
facebook twitter

30.10.2017 o 11:16

Pred siedmimi mesiacmi som tu napísal článok, že sa aj bežným ľuďom oplatí kúpiť české koruny a dá sa na tom zarobiť. Samozrejme(ako vždy) sa do mňa pustilo zopár diskutérov, že to tak nebude. Tak sa pozrime na výsledok.

Pred vyše polrokom bol kurz českej koruny cca 27Kč/euro. Minulý týždeň bol už pod 25,60, dnes sa pohybuje okolo 25,70/euro. Takže tí,ktorí ste kúpili na moje odporúčanie české koruny za eurá, tak za každých tisíc euro ste zarobili 1400Kč. Ak ste tie peniaze ešte neminuli, s pribúdajúcim časom zarobíte ešte viac.

Tým, že ECB bude pokračovať v posilňovaní množstva meny(výkupom dlhopisov vo výške 30mld eur mesačne) až minimálne do septembra minulého roku, aj keď v polovičnej výške ako doteraz, nebude mať euro tendenciu rásť.
Takisto ponechanie základnej úrokovej sadzby na nule nerobí euro atraktívnym pre investorov.

Situácia v Katalánsku a Španielsku tlačí euro tiež smerom dolu.
Vo štvrtok zasadne banková rada ČNB a takmer určite zvýši úrokové sadzby o 0,25-0,5%, čím zvýši opätovne záujem o českú korunu.
To všetko zapríčiní to, že česká koruna bude naďalej posilňovať smerom k hodnote 25Kč/euro.
Preto aj tí,ktorí ešte teraz kúpite české koruny, za pár mesiacov zarobíte cca 700Kč za každých tisíc eur.
Opäť odporúčam hlavne tým, ktorí chodia do Čiech častejšie, či už pracovne alebo ako turisti a hlavne tým, ktorí tam chodia pravidelne nakupovať.