Ako som nepozeral futbal Slovan–Senica(i keď o tom to vôbec nie je)

zdielaj tento článok
facebook twitter

Milan Roman25.8.2013 o 20:01

Keď práve prebiehal  „utajený“ zápas Slovana so Senicou zo známych dôvodov, niekde v tom čase som si dvakrát stihol zapnúť televízor. Strašná smola, videl som v rôzne dni neúplné dva zápasy českých futbalových mužstiev v európskych pohároch ( to je to, čo u nás nemáme).

 

A nebola to Sparta, Slavia, ani Dukla Praha, či Bohemians, ako som si kedysi pamätal. Raz to bola Plzeň s Mariborom a druhýkrát Liberec v Udinese a obaja vyhrali 3:1. Zrejme mali aj kopec šťastia, ale vyhrali a možno aj postúpia.

Niekedy minulý týždeň po akýchsi atletických majstrovstvách čohosi som v aute dokola počúval na SRO alebo RTVS, čo vysiela len zvuk, ako nejaký funkcionár našej atletiky vysvetľuje, že dve umiestnenia do ôsmeho miesta a jedno do dvanásteho je vlastne úspech. No sorry, milí športovci, ktorí ste tieto úspechy dosiahli, hneď sa vám ospravedlňujem, ale o vás toto nie je.

Vraj Česi tieto tri naše umiestnenia dosiahli v jednej disciplíne, tuším guli, ešte získali dve zlaté a nejaké ďalšie medaily a v hodnotení krajín skončili na ôsmom mieste…

A ešte spomeniem hokej, veď vraj sme hokejový národ. Asi aj sme, len aby sme mali ešte nejakých hokejistov… Vieme všetci o drafte NHL, koľko tam máme hráčov, o našich výsledkoch, aj keď občas sa niečo podarí(naposledy s českým trénerom). Jaj, na našu „extraligu“ som skoro zabudol.

Nechcem sa púšťať do zložitých rozborov  ako tento stav zmeniť, čo treba spraviť okrem tvrdej práce, samozrejme. Ale, došľaka, ujovia funkcionári, zdá sa, že tu kúsok vedľa nás o tom čosi vedia.

Len toľko som chcel.